top of page

Market Research Group

Public·7 members
Charles Long
Charles Long

Kursuna Gerek Yok ((TOP))


Boş yere para kaptırmaktansa1) öncelikle almanca kursuna yazılın, seviyenizi B1-B2 ye getirin. Sonrasında gothe sınavına girerek bunu belgelendirin.2) bu süreç içerisinde (Youtube.com'dan araştırarak listesini bulabilirsiniz) denklik için gerekli evrakları temin edin. Diploma, aldığınız dersler vsvs. Bunları tamamlayın ve dil çevirisini yaparak konsolosluktan onaylatın. ( dediğim gibi Google'da her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz) daha sonra iş başvurusu yapmak istediğiniz bölgenin denklik merkezine evrakları gönderin. 3 (yine Google'dan ulaşacağınız bir bilgidir) iş ilanlarını bulup başvurunuzu yapın. Genellikle online kameralı görüşüp istediğiniz işi bulacaksınızdır. İlk görüşmede heyecan yaparsınız sonra bir bakmışsınız haftada 1 2 tane iş güç görüşmesi yapmaya başlarsınız.İşte onca parayı verdiğinizde yapılacaklar da bunlar. Adamlar işiniz hazır diye parayı aldılar. Sonra biz sadece danışmanız iş bakmıyoruz vsvs dediler. Allah razı olsun aylar sonra bir iş yeriyle sözleşme yaptık. 7 ay oldu sözleşme yapalı. İnşallah denkliği çıkartabilrilerse ve vize macerasından sonra muradımıza ereceğiz.Arkadaşlar boş yere para para kaptırıp kolaya kaçtığınızı sanmayın. Çok beklersiniz biz bunların gazına gelip 13 aydır bekliyoruz. Verdiğimiz 540 euro ile kaldık. İşin başında bu işleri bunlara güvenmek yerine ben kovalasaydım çok daha hızlı netice almıştık.İşin özü her şey den önce güzel bir kursa yazılsın ya da kitap defter alın yabancı dile başlayın. Bir yandan da internetten araştırın. Kendi işinizi kendiniz bulun. Yoksa paranız boşa gider.
Kursuna Gerek YokPeki ülkede gazeteciliğin durumunu konuşmak için sayılara gerek var mı? Bence yok, hatta bu işi sayılarla anlatmak, her canı bir istatistiğe dönüştürüyor, kanıksatıyor. Tıpkı her bayram 80-90 kişinin trafik kazalarında ölmesine alışmak gibi. Tıpkı tren kazalarında ölümlere alışmak gibi. Çünkü onlar sadece sayı.


Oysa hiç unutmuyorum, tutuklanan bir gazetecinin çocuğunu rahatlatmaya çalışıyordu, bu duyguyu daha önce yaşamış başka bir gazetecinin çocuğu. Akranları dizileri, alışveriş merkezlerini ya da ne bileyim tatilde yapmak istediklerini konuşurken onlar cezaevinde ilk karşılaşmanın nasıl olması gerektiğini konuşuyordu. Mektuplarda nelerden bahsedilmeli, telefonda nasıl konuşulmalı gibi konularda deneyim aktarıyordu.


Ne güzel yahu, bilinen yeni yıl kararlarını sıralasam köşemi doldurmuş olacağım! Pekala bu tip yeni yıl kararları alanların, acaba yüzde kaçı kararlarını gerçekleştiriyor? Hangi yaş grubu aldıkları yeni yıl kararlarını uygulamada daha başarılıdır? Çocuklar? Gençler? Orta yaşlılar? Yaşlılar? Böyle sorular da sorulmaz ki! Bu yazının amacı akademik bir çalışmayı yansıtmak olmadığına göre, araştırma soruları sormaya gerek yok.


Bir katalog kategorisi seçin ve kategoriyi Seçilen Ögeler kutusuna taşımak için ok işlevlerini kullanın. Birden fazla kategori seçebilirsiniz. Başka kategori eklemek için işlemi tekrarlayın. Kurs seçilen kategorilerin altında görünür. Seçimi Tersine Çevir, seçili olmayan kategorileri seçer ve seçili kategorilerin işaretlerini kaldırır. Bu işlemi tüm diğer kategorileri seçmeye gerek kalmadan bir veya iki kategoriyi hariç tutmak için kullanın. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page